Działania Szkoły Podstawowej nr 92 na rzecz podopiecznych Fundacji Hospicyjnej

  • Akcja Mikołajkowa

– pieczenie i sprzedaż herbatników

W październiku na terenie szkoły zorganizowano wypiek ciastek i ich sprzedaż podczas przerw lekcyjnych oraz popołudniowego dyżuru dla rodziców. W projekt zaangażowani byli głównie uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu z klas 4-7, ale akcję wsparły również czynnie wolontariuszki klas gimnazjalnych z Koła Caritas wraz z opiekunką p. Dorotą Mularczyk. Udało się również włączyć w akcję pieczenia rodziców, którzy w domu przygotowali ciastka na sprzedaż. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem – za sprzedane ciastka zebrano 858,38 zł. Pozyskane środki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do rehabilitacji, środków pielęgnacyjnych, lekarstw, pościeli oraz ubrań dla podopiecznego Fundacji Hospicyjnej, piętnastoletniego Szymona – niewidomego chłopca z zaburzeniami wchłaniania z przewodu pokarmowego i zaburzeniami snu.

Dziękujemy za życzliwy odzew i zachęcamy do wspierania działań Fundacji Hospicyjnej.

  • Dzień Tumbo

– wsparcie Funduszu Dzieci Osieroconych

  • Pomoc w Centrum Wolontariatu
  • Zbiórka środków do pielęgnacji chorych

W grudniu (od 4 do 20 grudnia) prowadzona będzie zbiórka białych produktów dla chorych będących pod opieką Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza. Dary można przekazywać pani J. Wiśniewskiej (s. 201) i p. K. Kolary (s.406).

Lista potrzebnych rzeczy:

  • Chusteczki nawilżone
  • Środki do pielęgnacji dzieci: szampony, oliwki, płyny do kąpieli, mydła w płynie, kremy do pielęgnacji – np. sudocrem, pampersy (różne rozmiary)
  • Balsamy dla dzieci i dorosłych

Zachęcamy do pomocy i z góry za nią dziękujemy.

 Trwa ładowanie zdjęć...
2011 ZKPIG13 - Działania Szkoły Podstawowej nr 92 na rzecz podopiecznych Fundacji Hospicyjnej.
Powered by Joomla 1.7 Templates